زول و بوقناق / زول چیست / خواص زول / خواص عرق زول و بوقناق / خواص بوقناق / زول شتره

گیاهان دارویی ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

زول و بوقناق / زول چیست / خواص زول / عرق زول و بوقناق / خواص عرق زول / خواص عرق بوقناق / خواص بوقناق / زول شتره

تیره Umbelliferae
نام علمی Eryngium Campestre L

زول / بوقناق

نام علمی گیاه زول

زول، بوقناق (نام علمی Eryngium) نام یک سرده از تیره چتریان است. این جنس در ایران ۹ گونه گیاه علفی خاردار دارد که در سراسر ایران پراکنده‌اند.

نام های این گیاه : بوقناق ، زول ،  چرخه، خارزن بابا ، شکاکی و شوکه الابیضا می باشد. همچنین به آن کنگر فرنگی وحشی هم می گویند.

زول و بوقناق / زول چیست / خواص زول / خواص عرق زول و بوقناق / خواص بوقناق / زول شتره

زول چیست

زول گیاهی علفی به ارتفاع 60 سانتی متر دارای ریشه ضخیم به رنگ زرد است. برگ های آن شانه ای شکافته با لوب هایی 3 گوش و دارای گوشه های نوک تیز و منتهی به خار است. گل ها درون کپه هایی به صورت دستجاب چتری قرار دارند. میوه گیاه زول بیضوی، تخم مرغی و منقسیم به 2 فندقه خاردار است. ریشه گیاه زول مصرف دارویی دارد که در فصل پاییز جمع آوری می شود و به صورت پودر، جوشانده و تنطور به مصرف می رسد.

خواص زول

زول در قولنج های روده ای و معده مفید است. به علت اثر ضد اسپاسم آن در بیشتر دردهای قولنجی موثر است.
به عنوان دیورتیک و معرق موثر است.
ریشه گیاه بسیار زود هضم است و می توان آن را جوشاند و مصرف کرد.


عرق زول چیست

عرق زول یا عرق بوقناق را که از گیاه زول شتره می گیرند از گیاهان با رویش بیابانی و وحشی است که موجب درمان بسیاری از بیماری ها است. عرق زول بسیار مقوی و موثر است به همین دلیل حتما باید با قند یا کمی عسل میل شود. عرق زول برای درمان کاهش پلاکت بسیار موثر بوده و گلبول های قرمز خون را افزایش می دهد و از این طریق در درمان کم خونی و تنگی نفس و تسکین آسم استفاده می شود همین طور باعث کاهش سکته های مغزی و قلبی می شود، عرق زول پوست و عروق پوستی را باز و پوست را شفاف می سازد.

عرق زول شتره / عرق زول و بوقناق

خواص عرق زول

عرق زول (عرق بوقناق) جوش صورت را به علت فعال کردن کبد و تصفیه خون از بین می برد، برای نفخ معده و روده بسیار موثر است و برای دستگاه گوارش و درمان کولیت و فعال کردن کبد و تولید صفرا و ریختن آن در اثنی عشر روده و تجزیه و تحلیل چربی ها (تری گلیسیرید و کلسترول) بسیار خوب و موثر عمل کرده است و غدد فوق کلیه را فعال کرده و ترشح آدرنالین را تنظیم می کند و استرس و عصبانیت و اضطراب را از بین می برد.

از همه جالب تر افزایش انسولین و فعال کردن لوزالمعده و کاهش قند خون و درمان دیابت است، به همین جهت در افراد غیر دیابتی باید حتما با کمی عسل طبیعی میل شود چون به شدت قند خون را کاهش می دهد و بیماران قندی می توانند هر ۴ ساعت یک استکان عرق زول را تناول کنند و اثرات معجزه آسای کاهش دیابت و درمان آن را تجربه کنند و اگر به همین ترتیب ادامه دهند قند بالا را کاهش داده و پایین می آورد و یکی از عرقیات مفید گیاهی برای درمان بیماری دیابت است.

دیگر خواص عرق زول :

عرق زول یبوست را از میان برده و به روده ها نرمی می دهد، افرادی که ناراحتی معده و کولیت دارند باید قبل از غذا یک استکان از عرق زول و بعد از غذا نیز نصف استکان از آن را تناول نمایند.

عرق زول را می توان بیست دقیقه قبل از غذا تناول نمود و در طول روز به جای آب می توان به طور متناوب از عرق زول و چند ساعت بعد عرق هوفاریقون و چند ساعت بعد عرق زنبق را تناول کرد و آثار آن را که تنظیم تمام اعضای بدن و شفافیت و پوست و طراوت و شادابی و تحرک و سر زندگی و از میان رفتن اوره و اسید اوریک و چربی و کلسترول و قند و تیرگی پوست و تناسب اندام است را ملاحظه نمود.


عسل گیاه زول

در کشور ما با توجه به وجود پوشش گیاهی متنوعی که در اکثر مناطق وجود داشته، می توانیم گونه های مختلفی از یک عسل طبیعی را بشناسیم که از خواص منحصربفرد دارویی و درمانی برخوردار بوده اند و همواره نقش مفید دارویی و تغذیه ای را با خود به همراه داشته اند.
یگی از گونه های عسل دارویی و تک گل، عسل زول بوده که از خواص مصرف مفیدی برای انسان ها برخوردار می باشد. آیا نام عسل زول را شنیده بودید؟

گیاه زول (بوقناق)

زول گیاهی است با ظاهر خار دار که جزو گیاهان پایا می باشد. از خانواده چتریان، که گل های آن به صورت کوپه ای و به رنگ بنفش می باشد. در اطراف گلبرگ های این گل تیغ های بلندی وجود دارد که عمدتا به رنگ خود گلبرگ ها است. در ایران در مناطق مختلف مانند کرمانشاه، کردستان، زنجان، قزوین و سایر نقاط کشور به وفور دیده می شود. نام دیگر این گیاه خارزن بابا و بوقناق می باشد. در طب سنتی از ریشه و میوه این گیاه بسیار استفاده می گردد.

خواص درمانی عسل زول / خواص دارویی عسل

خواص عسل زول : یکی از عسل های خاص درمانی، عسل زول می باشد که دارای خواص دارویی فراوانی است. عمدتا طبع این عسل کاملا گرم است و برای افرادی که دارای سردی مزاج هستند کاملا مناسب می باشد. از خواص درمانی این عسل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

خواص عسل زول

عسل زول از بین برنده عفونت های دستگاه گوارش و تقویت کننده معده.
بهبود روند تنفس.
کاهش دهنده درد مفاصل و استخوان ها.
از بین برنده کم خونی و کاهش دهنده قند خون.

عسل زول وحشی (بوقناق) اکسیر حیات در درمان دردهای مفصلی و کمردرد مؤثر است، تقویت کننده دستگاه گوارش و تصفیه کننده خون است، مؤثر در کاهش اوره است و انرژی زا می باشد، سیستم ایمنی بدن را در برابر استرس افزایش می‎دهد، مفید در درمان آب مروارید، بند آورنده خونریزی و ضد میکروب می باشد.


خواص عرق بوقناق

عرق بوقناق را که از گیاه بوقناق می گیرند از گیاهان با رویش بیابانی و وحشی است که موجب درمان بسیاری از بیماری ها است.

 

خواص عرق بوقناق

خواص درمانی عرق بوقناق

بیماری های خونی مانند کم خونی ها و کمبود پلاکت ها مانند بیماری ITP.

– بیماری تنگی نفس.
– بیماری های تنفسی مانند آسم.

– پیشگیری و کاهش بروز سکته های مغزی و قلبی.
– بیماری ضعف عضله قلبی.

در تمام موارد فوق، میزان مصرف یک استکان در روز بصورت دمنوش بوقناق یا عرق بوقناق می باشد، البته باید مصرف با مراقبت و پایش وضعیت بالینی بیمار باشد، چون ممکن است مصرف این گیاه دارویی موجب افت فشار خون گردد، بنابراین توصیه می شود همراه با خرما یا عسل استفاده شود تا از بروز افت فشار خون جلوگیری شود.

عرق بوقناق و دیابت

اثرات فارماکولوژیک و درمانی بوقناق که در عصاره و عرق آن متمرکز است، توسط شادروان استاد بدریال (پژوهشگر طب سنتی) در سال ۱۳۷۵ پس از یک سلسله تحقیقات و آزمایش‌های بالینی روی بیماران دیابتی کشف شد.

در خلال این بررسی‌ها مشخص شد برخلاف روش‌های درمانی طب نوین که فقط بر کاهش سطح قند خون تکیه دارد، عرق بوقناق و عرق زول بر فعال کردن و پاکسازی کبد و غدد فوق‌ کلیه اثر داشته و موجب تحریک ترشح انسولین از لوزالمعده می‌گردد.

در طی ۱۷ سال بررسی و پژوهش‌های بالینی، اثر قطعی این دارو بر درمان دیابت مشخص شد و به عطاری‌های معتبر و همکاران پزشک فعال در زمینه‌ی طب سنتی و طب مکمل توصیه گردید تا عرق بوقناق را برای بیماران دیابتی مورد استفاده قرار دهند که نتایج درخشان آن امروزه فراگیر شده است .

بوقناق یا زول شامل دویست و پنجاه گونه گیاه است. این گیاه به وسیله فعال کردن سلول های پانکراس و تحریک تولید انسولین از سلول ها اشاره کرد که این امر موجب کاهش قند خون و درمان دارویی قند می شود

مقدار مصرف عرق بوقناق

میزان مصرف عرق بوقناق باید با توجه به شرایط زیر تنظیم گردد:

1. میزان قند خون ناشتا
2. پاسخگویی سلول های بدن فرد به عرق بوقناق
3. حال عمومی بیمار
4. توجه به روند بهبود بیمار دیابتی

طریقه مصرف عرق بوقناق

به صورت عمومی میزان مصرف در هر 24 ساعت حدود 2 تا 4 استکان معمولی می باشد که البته با مشورت پزشک معالج یا مشاور، مقدار مصرف عرق بوقناق قابل تغییر است.

می توان میزان مصرف را به هر 12، 8 یا 6 ساعت تنظیم نمود.
در مواردی که میزان قند خون بیمار بیشتر از 200 است می توان هر 4 ساعت یک استکان مصرف نمود.
هر استکان 100 میلی لیتر در نظر گرفته شود.

عوارض بوقناق / ضررهای عرق بوقناق

مضرات عرق بوقناق

بوقناق برای ریه مضر است و مصلح آن صمغ عربی است.

مصرف بیش از حد این گیاه دارویی موجب افت فشار خون می شود و به همین دلیل بری جولگیری از افت فشار خون می توان آن را به همراه خرما و عسل میل کرد.

قیمت بوقناق

قیمت بوقناق حدودا 7,000 تومان می باشد.

 

طبع بوقناق / طبع گیاه زول

طبیعت: گرم

خواص: تحریک کننده ی آنزیم های کبدی، افزایش دهنده ی انسولین، درمان دیابت

طرز استفاده: بعد از هر غذا یک استکان میل شود.

 

دمنوش بوقناق

دمنوش بوقناق> (دیابتی) : مهم ترین ویژگی این دمنوش درمان و پیشگیری از بیماری دیابت می باشد.
بوقناق یا ایرینجیوم (نام علمی: Eryngium) یک گونه از گیاهان گل دار از خانواده Apiarene است که حدود دویست و پنجاه گونه را شامل می شود. این گیاه می تواند بصورت طبیعی و یا در محیط های باغی رشد نماید و اثرات درمانی زیادی برای آن ذکر نموده اند.
«بوقناق » به پارسی «خارزن بابا» و «چرخه» و به آذری «بوقناق» نام دارد در محل های مختلف اسامی مختلفی دارد و در منابع طب سنتی ایران، «شکاکی» و «شوکه الابیضا» نامیده شده است. تخم آن ریز، مثلثی شکل ،خاکستری رنگ و طعم آن شیرین است . بهترین آن سبز رنگ یا سبز مایل به زرد است . در طب سنتی معمولا از ریشه و میوه آن استفاده می شود .

محل رویش بوقناق

این گیاه در استان‌های آذربایجان (تبریز)، همدان، اصفهان، كردستان، دامنه‌های البرز و زاگرس در ارتفاع 2600 متراز سطح دریا می‌روید .

تركیبات بوقناق

در بعضی مناطق اروپا از ساقه پوست كنده  گیاه به مصرف تغذیه می رسد .  گلهای گیاه نظیر سیبك میوه كنگر فرنگی در قاعده آن مقداری اینولین وجود دارد و آن قسمت گیاه را قبل از اینكه گلها شكفته و باز شوند مانند سیبك كنگر فرنگی پخته و می خورند و به همین دلیل این گیاه کنگر فرنگی وحشی هم نامیده می شود.در دانه گیاه در حدود 25 % مواد چرب وجود دارد.

خواص بوقناق

بوقناق از نظر طبیعت طبق رای حكمای طب سنتی گرم و خشك است و عده ای نیز آن را سرد گفته اند و خوردن آن خشك كننده رطوبتها و قابض  است و ضد سم می باشد .
ریشه و میوه آن برای قطع خونروی از سینه و مقعد مفید است و دم كرده آن برای بیماریهای معده و كبد و تبهای كهنه خصوصا در مورد اطفال و جوانان مفید  است .
مسهل است  برای فلج و رعشه و درد پشت و جذام و قطع جریان رطوبت از رحم و سایر اعضای بدن مفید است . ریشه آن خونریزی را بند می آورد و ورم مقعد را تحلیل می برد و برای التیام زخم نافع است .
گذاردن برگهای له شده گیاه یا مالیدن شیره گیاه روی پوست برای التیام زخم و كنترل زخمهای كچلی ، جرب و حتی در برخی مواردبرای زخمهای حالت سرطانی اثر مفید دارد .
بوقناق بیشتر بصورت دمنوش یا عرق مصرف میشود و اندامهای گیاه مستقیما وارد بدن نمی شود.
بوقناق برغدد فوق کلیه اثر مفید و موثر داشته ودر همکاری با کبد برای افزایش ترشح انسولین و فعال کردن لوزالمعده (پانکراس)، کاهش قند خون و درمان دیابت اثر شگفت آوری دارد.
بوقناق بسیار مقوی و موثر است به همین دلیل حتما باید با خرما ویا کمی عسل میل شود .چنان که نوشته اند ،۵۲ خاصیت دارد که مهمترین آنها به طور خلاصه عبارتنداز:
برای کاهش پلاکت بسیار موثر بوده و گلبول های قرمز خون را افزایش می دهد و از این طریق در درمان کم خونی،تنگی نفس و آسم ونیز کاهش سکته های مغزی و قلبی موثر است.
عروق پوستی را باز کرده و پوست را شفاف می سازد.
جوش صورت را به علت فعال کردن کبد و تصفیه ی خون از بین می برد.
برای نفخ معده و روده موثر است.
برای دستگاه گوارش ،درمان کولیت و فعال کردن کبد و تولید صفرا و ریختن آن در اثنی عشر (دوازدهه) و تجزیه و تحلیلبردن چربی ها (تری گلیسیریدها وکلسترول) بسیار خوب و موثر عمل کرده است.افرادی که ناراحتی معده و کولیت دارند.قبل از غذا نیز نصف استکان میل نمایند.
غدد فوق کلیه را فعال کرده،ترشح آدرنالین را تنظیم می کند و استرس،وعصبانیت واضطراب را از بین می برد.
یبوست را ازمیان برده و به روده ها نرمی میدهد.بسیار مدر است.جهت درمان ورم و سنگ کلیه و مثانه از آن می توان استفاده کرد.
از همه جالب تر نقش آن در افزایش انسولین،فعال کردن لوزالمعده،کاهش قند خون ودر نتیجه درمان دیابت است؛به هم جهت در افراد غیر دیابتی باید حتما با کمی عسل طبیعی میل شود چون به شدت قند خون را کاهش می دهد.بیماران قندی می توانند هر ۴ساعت یک استکان عرق بوقناق را میل کنند و اثرات معجزه آسای آن در درمان تدریجی دیابت را تجربه نمایند.

بوقناق جوش صورت را به علت فعال کردن و پاکسازی کبد و تصفیه خون از بین می ­برد و عروقی پوست را باز میکند و پوستی شفاف به همراه می آورد.

 

موارد منع مصرف بوقناق

در مادران شیرده باعث خشك شدن شیر آنها می شود .
زیاده روی در نوشیدن دمنوش بوقناق قند خون را کاهش داده و احساس بی حالی برای افراد ایجاد می کند.

مصلحات بوقناق / مصلح بوقناق

بوقناق قند خون را بسیار پایین می آورد در افرادی كه قند خون بالا ندارند حتما همراه خرما یا عسل خورده شود.