رژیم غذایی استاندارد در طب سنتی / رژیم غذایی برای انواع بیماری ها / رژیم غذایی برای بیماری های گوارشی / غذا درمانی با طب سنتی / درمان طبیعی

رژیم غذایی / رژیم غذایی استاندارد در طب سنتی / رژیم غذایی برای انواع بیماری ها / رژیم غذایی برای بیماری های گوارشی / رژیم غذایی استاندارد چیست / غذا درمانی / غذا درمانی با طب سنتی / درمان طبیعی

رژیم غذایی استاندارد: در این مطلب با رژیم غذایی استاندارد در طب سنتی شامل یک دستور درباره صبحانه، ناهار و شام و … آشنا می شوید. این رژیم استاندارد برای انواع بیماری ها به خصوص بیماری های گوارشی مفید است. با ما همراه باشید. (برچسبها: رژیم غذایی استاندارد در طب سنتی و رژیم غذایی برای انواع بیماری ها و رژیم غذایی برای بیماری های گوارشی و رژیم غذایی استاندارد چیست و غذا درمانی و غذا درمانی با طب سنتی و درمان طبیعی)

رژیم غذایی استاندارد در طب سنتی / رژیم غذایی برای انواع بیماری ها / رژیم غذایی برای بیماری های گوارشی / رژیم غذایی استاندارد چیست / غذا درمانی / غذا درمانی با طب سنتی / درمان طبیعی

بسیاری از پزشکان بر این عقیده اند که غذا مهم ترین عامل حفظ سلامت افراد است. داشتن تغذیه ی مناسب می تواند باعث تندرستی جسمی و روحی شود ، برای درمان بسیاری از بیماری ها می توان از رژیم های غذایی خاص استفاده کرد. در همین راستا استفاده از غذا برای پیش گیری از بیماری ها، حفط تندرستی، طول عمر مطلوب و درمان بیماری های پدید آمده را غذا درمانی می نامیم.

غذا درمانی

نوع مواد غذایی که می خوریم در ابتلا به بیماری های بسیار شایع در جوامع پیشرفته تر شهری چون سرطان روده بزرگ، فشار زیاد خون، سکته قلبی، بواسیر، آپاندیسیت، دایور تیکولر کولون ، چاقی، دیابت نوع دوم (مرض قند که بیش تر در اثر زیاده خوری غذا و چاقی پدید می آید)، واریس رگ ها، یبوست مزمن و لخته شدن خون، که به ریه ها یا مغز یا قلب می رود و مرگ زودرس می آورد، موثر است. شیوه غذایی مدرن مردم علت اصلی پیدایش گروهی از بیماری های خطرناک است. همگام با کاهش فیبرهای گیاهی در غذای روزانه و افزایش مصرف شکر، غذاهای آماده مصرف کارخانه ای، گوشت قرمز و چربی، بسیاری از بیماری ها با تناسب مستقیم افزایش می یابند.

READ  قطره نازیل / خواص قطره نازیل / محتویات قطره نازیل / عوارض قطره نازیل / مواد تشکیل دهنده قطره نازیل

همچنین بخوانید:

مطالب مربوط به انواع رژیم های غذایی

 

رژیم غذایی استاندارد

آنچه می خوانید تنها قطره ای از دریای بیکران علم غذا درمانی (درمان طبیعی) است که به ما کمک خواهد کرد تا بتوانیم بیماری ها را کنترل و یا در مواردی درمان نماییم. البته رژیم غذایی و غذادرمانی نیازمند زمان بوده و برای اینکه اثرات مثبت رژیم غذایی و غذادرمانی ملموس و مشهود شود توصیه می شود تحت نظر و مشاوره پزشک آشنا با طب سنتی و غذا درمانی صورت پذیرد.

این رژیم غذایی برای انواع بیماری ها به خصوص بیماری های گوارشی مفید است. مدت مصرف معمول این رژیم 2 تا 4 هفته است و بسته به نظر پزشک می تواند بیشتر یا کمتر شود.

صبحانه در رژیم غذایی:

– نان سنگک با مربای بالنگ یا مربای به، سیب، زنجبیل بدون شیره (فقط میوه مربا میل شود)، عسل، شیره انگور، بدون چای.

ناهار در رژیم غذایی:

– چلو (برنج آبکش‌ شده) به همراه سماق یا کمی زیره یا گشنیز با گوشت راسته گوسفندی بدون چربی یا گوشت سینه مرغ یا فیله مرغ بدون چربی به صورت کباب یا ته‌ چین یا آب‌ پز کم‌ آب.

شام در رژیم غذایی:

– مثل ناهار میل شود یا از فالوده سیب استفاده شود. به این ترتیب که 2- 3 عدد سیب پوست‌ کنده شیرین رسیده رنده شده با یک قاشق غذاخوری شکر، 1 قاشق مرباخوری تخم خرفه نیم‌ کوب شده، با 2 قاشق غذاخوری گلاب یا عرق بیدمشک با نان سنگک میل شود.

نکته :

زمان غذاخوردن منظم و سر ساعت باشد مثلا 8 صبح، 1عصر و 8 شب.

READ  تنظیم قند خون / تنظیم قند خون در طب سنتی / در بارداری / با سنگ پا

بین وعده‌ های غذایی چیز دیگری غیر از آب و چای ننوشید. ( البته اگر منع مصرف آب و چای ندارید). در صورت احساس ضعف از 1 قاشق مرباخوری عسل بدون موم به صورت زیر زبانی استفاده شود.

مصرف نوشیدنی‌ ها از نیم ساعت قبل تا 2 ساعت بعد از غذا ممنوع می‌باشد.