رنگ کردن مو با مواد طبیعی / بلوند کردن مو ، روشن کردن مو ، تیره کردن مو با مواد طبیعی / رنگ کردن مو

آرایشی و بهداشتی 18 جولای 2018

رنگ کردن مو با مواد طبیعی / بلوند کردن مو ، روشن کردن مو ، تیره کردن مو با مواد طبیعی / رنگ کردن مو / رنگ مو / رنگ کردن مو با زردچوبه / رنگ کردن مو با قهوه / رنگ کردن مو با نسکافه

رنگ کردن مو: در این مطلب می خوانید: رنگ کردن مو با قهوه و رنگ کردن مو با نسکافه و رنگ کردن مو با زردچوبه و رنگ کردن مو با نسکافه و عسل و رنگ کردن مو با نسکافه و روغن زیتون و رنگ کردن مو با نسکافه و کاکائو و تیره کردن مو با مواد طبیعی و روشن کردن موهای تیره با مواد طبیعی و هایلایت کردن مو با مواد طبیعی و رنگ کردن موهای سفید با مواد طبیعی و رنگ مو مسی طبیعی و رنگ مو قهوه ای طبیعی و رنگ موی قهوه ای روشن طبیعی و …

رنگ کردن مو با مواد طبیعی / بلوند کردن مو ، روشن کردن مو ، تیره کردن مو با مواد طبیعی / رنگ کردن مو / رنگ مو

رنگ کردن مو با نسکافه (رنگ موی طبیعی)

بسیاری از خانم ها همیشه به دنبال لوازم آرایش طبیعی هستند که به تغییر رنگ موهایشان بدون آسیب رساندن به آنها کمک می کنند. استفاده از رنگ های شیمیایی می تواند موها را خشک کند و باعث آسیب رسیدن به آنها در طول زمان شود.

آیا شما تا به حال در مورد استفاده از نسکافه برای تغییر رنگ موهای خود فکر کرده اید؟ نسکافه یکی از طبیعی ترین موادی است که به تغییر رنگ مو کمک می کند. در اینجا چهار روش مختلف برای رنگ کردن مو با نسکافه را بیان می کنیم.

رنگ کردن مو / رنگ کردن مو با نسکافه

رنگ کردن مو با نسکافه و زردچوبه (رنگ موی طبیعی)

۶ قاشق غذا خوری زردچوبه، ۴ قاشق غذا خوری نسکافه و ۲ سفیده تخم مرغ را با یک بسته اکسیدان در یک ظرف پلاستیکی مخلوط کنید. نصف فنجان روغن زیتون را به مخلوط اضافه کنید تا یک خمیر سفت به دست بیاید.

خمیر حاصل را روی موهای خود قرار دهید و حداقل پنج ساعت آن را به حال خود بگذارید و سپس موی خود را به طور معمول بشویید و از موهای طبیعی و جذاب قهوه ای رنگ خود لذت ببرید.

رنگ کردن مو / رنگ کردن مو با زردچوبه

رنگ کردن مو با نسکافه و کاکائو (رنگ موی طبیعی)

۲ قاشق غذا خوری نسکافه، ۲ قاشق غذا خوری کاکائو و ۱ قاشق چای خوری آب لیمو را با نصف قاشق غذاخوری روغن کنجد و ۲ عدد اکسیدان مخلوط کنید. خمیر به دست آمده را روی موهایتان قرار دهید و آن را حداقل یک ساعتبه حال خود بگذارید. سپس موی خود را به طور معمول بشویید و به طور طبیعی موهای شما رنگ قهوه ای خواهد گرفت.

رنگ کردن مو / رنگ کردن مو با نسکافه

رنگ کردن مو با نسکافه و روغن زیتون (رنگ موی طبیعی)

دو عدد تخم مرغ را با دو قاشق غذاخوری نسکافه و یک لیوان روغن زیتون مخلوط کنید. دو عدد اکسیدان به آن اضافه کنید.

مخلوط را هم بزنید و سپس آن را روی موهای خود قرار دهید و حداقل یک ساعت آن را به حال خود بگذارید. در پایان موهای خود را با آب بشویید. برای به دست آوردن رنگ قهوه ای روشن، این دستور را دوباره پس از دو هفته تکرار کنید.

 

رنگ کردن مو / رنگ کردن مو با قهوه

رنگ کردن مو با نسکافه و عسل (رنگ موی طبیعی)

۳ قاشق غذا خوری نسکافه با نصف فنجان روغن زیتون را در یک ظرف ریخته و مخلوط کنید. در یک ظرف دیگر، دو قاشق غذا خوری زردچوبه را با ۳ قاشق غذاخوری عسل و یک عدد زرده تخم مرغ مخلوط کنید و آن را به مخلوط نسکافه و روغن زیتون در ظرف اول اضافه کنید.

سپس خمیر به دست آمده را برای ۵ ساعت روی موهای خود قرار دهید. موهای خود را به طور معمول بشویید و متوجه خواهید شد که رنگ موهای شما به رنگ قهوه ای بلوطی روشن تبدیل شده است.

 

رنگ کردن مو / رنگ کردن مو با قهوه

 

رنگ کردن مو / رنگ مو با نسکافه

آموزش انواع رنگ مو با مواد طبیعی

رنگ کردن مو با مواد طبیعی

آموزش انواع رنگ مو با مواد طبیعی _ بسیاری از خانم‌ها در گذشته برای رنگ کردن موهای خود و آراسته به نظر رسیدن دست به دامن انواع و اقسام گیاهان دارویی می شدند. اگر به سراغ مادربزرگ خود بروید و از او در این‌باره بپرسید، قطعا بیش از ۱۰‌گیاه دارویی با رنگ‌های متفاوت و زیبا را به شما معرفی می‌کند که استفاده از آنها موجب تغییر رنگ موها و ایجاد تغییر در ظاهر شما می‌شود.

تیره کردن مو با مواد طبیعی

موهای خرمایی یا قهوه ای را با قهوه، چای سیاه، چای ساخته شده از پوست گردو، پوست درخت گیلاس یا میخک تیره تر کنید. ۲۰ دقیقه در آب بجوشانید و در آب کشی نهایی موهایتان مخلوط را به موهایتان بمالید.

نیم فنجان گیاه مریم گلی را ۲ فنجان آب بجوشانید، موهای خود را به آنها آغشته کنید و به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه روی موها بگذارید سپس بشورید.

روشن کردن موهای تیره با مواد طبیعی

۲ فنجان چای بابونه را با ۱ فنجان آبلیمو مخلوط کنید و روی مو ماساژ دهید و در مقابل نور خورشید بنشینید. این به روشن شدن موهای شما کمک خواهد کرد. برای اینکه زودتر به نتیجه برسید این روش را ۲-۳ بار در هفته تکرار کنید.

مخلوط ریواس له شده را با یک فنجان آب آناناس مخلوط کنید، و موها را به آن آغشته کنید مانند روش قبلی و در زیر نور آفتاب قرار بگیرید برای چند ساعت.

۳ قاشق غذاخوری دارچین را به همراه ماست مخلوط کنید و برای ۳۰ دقیقه روی موها قرار دهید.

۲ فنجان ماست را با ۳/۴ فنجان عسل مخلوط و موها را با آن ماساژ دهید . بهتره از این مخلوط ۸ ساعت قبل از آنکه به حمام بروید استفاده کنید.

غوطه ور ساختن موها در دم کرده بابونه، قهوه ای تیره موها را روشن تر خواهد کرد.بابونه، علاوه بر روشن تر ساختن رنگ موها، موجب درخشش و براقیت موها نیز می شود.تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقداری بابونه را در آب بجوشانید و بعد اجازه دهید تا کاملا خنک شود و آنرا از روی صافی بگذرانید. حالا موها را به این دم کرده آغشته سازید و حداقل نیم ساعت صبر کنید.برای جلوگیری از چکه کردن آن، موها را با کلاه حمام بپوشانید.

مقداری روغن بچه را در کف دست بریزید و تارهای مو را با آن ماساژ دهید.این روش، یکی از راهکارهای بسیار ساده برای روشن تر کردن موها محسوب می شود.فقط کافی است که موها را با روغن بچه ماساژ داده و در مجاورت نور خورشید قرار بگیرید. فراموش نکنید بعد از استفاده از روغن بچه، موها را با شامپویی قوی و نرم کننده مناسب بشویید. استفاده مداوم از روغن بچه و شستن موها با شامپویی قوی، در روشن تر شدن موها بسیار موثر خواهد بود.

هایلات کردن مو با مواد طبیعی

با چای ساخته شده از بابونه، زنجبیل یا گل رنگ به موهایتان هایلایت زرد رنگ بدهید.
برای موهای روشن، توسط ریشه ریواس و آب، هایلایت قرمز ایجاد کنید.
برش هایی ازلیمو را آماده کرده و آب آنها را بگیرید.می توانید آن را با آب هم کمی رقیق کنید.این محلول را در یک بطری بریزید و آنرا روی موها اسپری کنید.نیم ساعت صبر کنید.در ضمن می توانید این مدت را در هوای آزاد، البته در سایه و نه در مجاورت نور مستقیم خورشید، سپری نمایید تا لیمو کار خود را شروع کند. بعد از این مدت ، موها را با آب سرد و نرم کننده ای مناسب موهای خود بشویید.

رنگ کردن مو های سفید با مواد طبیعی

با مخلوط کردن نصف فنجان مریم گلی و رزماری خشک در ۲ فنجان آب داغ، موهای سفید رنگ خود را بپوشانید. هفته‌ای یک بار این را به موهایتان بمالید تا به رنگ دلخواهتان برسید.
برای تیره تر کردن موهای سفید هم، ۳ قاشق غذاخوری چای سیاه، ۳ قاشق غذاخوری مریم گلی و یک‌کاسه آب جوشیده تازه را باهم مخلوط نمایید.

رنگ کردن مو : رنگ موی طلایی طبیعی

افرادی که علاقه‌مندند موهایی طلایی‌رنگ داشته باشند می‌توانند از عصاره گل بابونه و گل ریواس برای این منظور کمک بگیرند. ترکیب این دو عصاره یکی از بهترین رنگ موهای طبیعی برای افرادی است که دارای موهای سفید هستند. ماساژ این عصاره بر موهای سفید و بی‌رنگ موجب طلایی شدن آنها می‌شود. برای تهیه این عصاره تنها باید ۵ قاشق گل بابونه و ۵ قاشق گل ریواس را درون ۳ لیوان آب بریزید و این مخلوط را روی حرارت ملایم قرار دهید تا آماده شود. بعد از گذشت ۲۰ دقیقه که گل بابونه در آب جوشید این محلول آماده است. آن را صاف کرده و پس از خنک شدن روی موهای خود ماساژ دهید. این کار را تکرار کنید تا رنگ طلایی مورد علاقه‌تان روی موها ظاهر شود.

 

رنگ کردن مو : رنگ موی شرابی طبیعی

برای آنکه موها رنگی مایل به قرمزی و شرابی داشته باشد با چند روش طبیعی می توانید به نتیجه مورد نظر برسید.

فنجان ریشه چغندر را با ۱/۲ فنجان آب هویج مخلوط کنید و موها را با آن ماساژ دهید و به مدت ۱ ساعت اجازه دهید روی موها بماند.

چای سیاه، پوست گردو، پوست درخت گیلاس یا میخک را با فلفل پاپریکا، میخک یا میوه ی گیاه رز مخلوط کنید تا تناژ قرمز رنگی به رنگتان اضافه شود. از این ادویه ها یک چای بسازید، آنرا غربال کنید، اجازه بدهید تا خنک شود، سپس به موهایتان بمالید.

بلوند کردن مو با مواد طبیعی

برای بلوند کردن طبیعی مو از گیاه اسپرک استفاده کنید. توجه کنید گیاه اسپرک انواع مختلفی دارد که از میان آنها تنها یک نوع برای رنگ‌آمیزی موی سر مناسب است بنابراین به هنگام تهیه این گیاه حتما به فروشنده توصیه کنید که اسپرک برای رنگ مو نیاز دارید. برای تهیه عصاره اسپرک نیز لازم است ۴‌قاشق غذاخوری از آن را در ۳‌لیوان آب بجوشانید و پس ازصاف کردن و سرد شدن آن را روی موهای خود ماساژ دهید. با ماساژ این عصاره روی موهایتان به مرور موها به رنگ زرد و پس از آن به رنگ بور درمی‌آیند.

رنگ کردن مو : رنگ موی مسی طبیعی

افرادی که علاقه‌مند به رنگ موی مسی هستند می‌توانند از یک نسخه گیاهی بسیار ساده برای به دست آوردن این رنگ برای موهایشان استفاده کنند.برای تهیه این ترکیب کافی است که به ترکیب گل ریواس و گل بابونه مقداری حنا اضافه کنید. برای این منظور کافی است به میزان مساوی (۴ قاشق غذاخوری) از گل ریواس، گل بابونه و حنا را در ظرف ریخته و آن را با ۳ لیوان آب مخلوط کرده و روی حرارت بگذارید. پس از جوشیدن این مخلوط آن را صاف کرده و بر موهایتان ماساژ دهید. این ترکیب موجب به دست آمدن رنگ مسی و جالبی روی موهایتان می‌شود.

رنگ مو : رنگ موی قهوه ای روشن طبیعی

۱ قاشق غذاخوری حنا، یک قاشق بابونه، ۳ قاشق کاکائو، ۱ قاشق چایخوری روناس را با هم مخلوط کرده و ۱ لیوان آب جوش به آن اضافه کنید و بهم بزنید تا به مدت ۱ تا ۲ ساعت بماند سپس از تمیزی سر اطمینان حاصل کرده و مواد را بر روی تمام سر ماساژ دهید و پس از گذشت ۱ ساعت سر را با آب ولرم شستشو کنید.

رنگ کردن مو با قهوه

اگر موهای بلوند و روشن دارید با استفاده از قهوه میتوانید رنگ زیبا و طبیعی روی موهایتان قرار دهید. برای آموزش رنگ کردن موها با قهوه با ما همراه باشید.
ابتدا باید موهایتان را با شانه ریز کاملا صاف و یکدست کنید.
سپس قهوه که از قبل دم شده و کاملا سرد شده است را در ظرف بزرگی بریزید.
موهایتان را درون ظرف قرار دهید و با یک لیوان کوچک قهوه را از بالا روی موهایتان بریزید و شانه کنید تا موی شما کاملا آغشته شود.

 

نکات مهم:

یک بطری مخصوص به کار بردن رنگ مو از یک فروشگاه محصولات زیبایی خریداری کنید تا رنگ‌های ساخته شده را توسط آن به موهایتان بمالید.

نکته‌ای که پیش از رنگ کردن موها با گیاهان طبیعی باید به آن دقت کرد این است که همیشه قبل از رنگ کردن کل موها با گیاه دارویی مورد نظر، بهتر است بخش کوچکی از موهایتان را بچینید و روی آن رنگ مورد نظر را امتحان کنید. در این حالت اگر از رنگ به دست آمده احساس رضایت داشتید آن را روی موهایتان بگذارید. بهترین شرایط برای رنگ کردن موها با عصاره گیاهان طبیعی آن است که در محیطی که به دمای بدن نزدیک است و به اصطلاح ۳۷ درجه سانتی‌گراد دما دارد موهای خود را رنگ کنید. در این حالت نتیجه بهتری بعد از رنگ کردن موها به دست می‌آید.

هر زمانی که برای رنگ کردن موهایتان آماده بودید، شروع به مخلوط کردن رنگ‌های طبیعی کنید. باید از رنگ ساخته شده در طول یک روز استفاده کنید.

مخلوط ها را در کاسه های غیر فلزی آماده کنید تا تحت تاثیر فلز قرار نگیرد.
رنگ موهای گیاهی معمولاً پوشش بهتری در موهای سفید ایجاد می کنند عدم استفاده از رنگ های شیمیایی نیز تاثیر بسزایی دارد.

تمامی تکنیک های بالا راه حل هایی طبیعی ست اگرچه تغییر رنگ با این روش ها نیاز به زمان دارد اما اثر مخرب نسبت به رنگ های شیمیایی ندارد.

برچسب ها