کاهش وزن سریع با رژیم ۵۰ گرم فیبر / رساندن چربی بدن به ۹ درصد

انواع رژیم 19 آگوست 2018

کاهش وزن با رژیم ۵۰ گرم فیبر / کاهش وزن سریع / رساندن چربی بدن به ۹ درصد

آیا کاهش وزن و عضله سازی، از روشی قابل تحمل و راحت، برای­تان تبدیل به یک رویا شده است؟ با خواندن مقاله زیر، آرزو خود را به راحتی عملی کنید!

از دست دادن چربی، هرگز آسان نبوده و برای رسیدن به هیکلی متناسب (به اصطلاح شکم سیکس پک)، روش­ های زیادی را امتحان کردم. در این مسیر، دو نوع رژیم، برایم خیلی خوب بود:


در این مطلب خواهید خواند:

قبل از استفاده رژیم ۵۰ گرم فیبر

نحوه ایجاد رژیم ۵۰ گرم فیبر

مزیت رژیم ۵۰ گرم فیبر

پیروی از سه قانون بسیار مهم و تغییر ناپذیر در رژیم غذایی

راهنمایی گام به گام برای پیروی از رژیم غذایی منبی بر استفاده ۵۰ گرم فیبر در روز

رژیم سبزیجات برای کاهش وزن، انتخابی ماندگار


قبل از استفاده رژیم ۵۰ گرم فیبر

من، در ابتدا، بدون هیچ تجربه ای برای کاهش وزن، از رژیم بدون کربوهیدرات پیروی می کردم. (کربوهیدرات کمتر از ۱۰ گرم)

در طول هفته های اول رژیم غذایی، هیچ انرژی نداشتم و حتی در باشگاه، بعد از تمرینات گرم کردن نیز احساس خستگی می­کردم. مردم از من می پرسیدند آیا بیمار هستم؟

با این که وزنم کاهش پیدا کرده بود، به نظر می­رسید آب بدنم از دست رفته و به شدت احساس بدی داشتم. این رژیم به هیچ وجه سرگرم کننده نبود و مجبورم بودم به دنبال دلیلی برای از خواب بیدار شدن بگردم. بعد از دو هفته، من این برنامه را کنار گذاشتم.

با این حال، چیزی که من در مورد این رژیم دوست داشتم، تمرکز روی یک معیار، یعنی مصرف کمتر از ۱۰ گرم کربوهیدرات در طول روز و دنبال کردن دقیق این نکته بود.

سپس، من رژیم دیگری را امتحان کردم و عملکردم کمی بهتر شد.

هدف من، رساندن چربی بدن به یک درصد بود و بعد از یک سال کار کردن در باشگاه و سه سال آموزش، حداقل اطلاعات لازم برای رژیم مناسب را بدست آوردم.

این بار من می خواستم کاملا مطمئن شوم و از اشتباهاتم درس بگیرم. به همین دلیل، کالری تمام خوراکی های مصرفی ام را بررسی کردم، و حداقل برای ۲ ماه، به طور کامل، برنامه رژیم غذایی نوشتم.


بیشتر بخوانید:

جدول کالری مواد غذایی


من در نهایت به آرزو خود رسیدم ولی تلاشی که برای این کار کردم، ارزش نتیجه را نداشت. در طول رژیم، ولع و اشتیاق من به خوراکی به قدری زیاد شده بود که یک بار، نزدیک به ۲۰۰۰ کالری غذا خوردم.


بیشتر بخوانید:

رژیم لاغری دکتر کرمانی

READ  رژیم غذایی مناسب برای بیماران آسم

رژیم غذایی با ۲۰۰۰ کالری


نحوه گرفتن رژیم ۵۰ گرم فیبر

 

نحوه گرفتن رژیم 50 گرم فیبر

من فهمیدم که این برنامه­ های غذایی ممکن است کارآمد باشند ولی قطعا بهترین روش نیستند. اما از جملاتی که در باشگاه می­شنیدم، لذت می­بردم و مردم به من می­گفتند که هیکل بسیار عضلانی و خوبی دارم.

تجربیات دو رژیم قبلی و آموزش دیگران، به من فهماند که قطعا راه دیگری نیز وجود دارد و متوجه شدم ترکیب آن دو برنامه، بهترین و راحت­ترین روش برای کاهش وزن است.

ویژگی خوب رژیم اول یعنی تمرکز روی یک پارامتر و نتایج خوب رژیم دوم، الهام بخش من برای خلق سیستمی راحت و کارآمد برای کاهش وزن بود و این چنین شد که دستور ۵۰ گرم فیبر به وجود آمد.

مزیت رژیم ۵۰ گرم فیبر

با پیروی از این برنامه، شما منافعی را تجربه خواهید کرد که در هیچ رژیم دیگری آن را ندیده اید:

 • تمرکز روی یک پارامتر ساده

در این رژیم، هدف شما، خوردن ۵۰ گرم فیبر با­کیفیت خواهد بود. در طول این سال­ها، من فهمیدم که به هنگام کاهش وزن، توجه به خوراکی­ های مجاز راحت­تر از خوراکی­ های ممنوع است که به جای کمبود، باعث ایجاد حس فراوانی، وفور نعمت در ذهن و رژیم غذایی پایدار خواهد شد.

 • برنامه غذایی سالم­تر

این رژیم می­تواند واقعا سالم باشد. دو موردی که عمدتا باعث تمایز بین غذاهای سالم و غیر بهداشتی می­شوند عبارتند از: مواد مغذی (به ویژه آنتی اکسیدان ها) و فیبر.

سنجیدن و جدا کردن مواد غذایی مهم مانند پروتئین ­ها از یک محصول کار راحتی نیست، زیرا آن­ها معمولا به صورت ترکیبی به ماده اضافه می­شوند و در کنار هم مفید هستند، به همین دلیل، اندازه­ گیری­شان نیز کار سختی است.

ولی اندازه گیری فیبر راحت­تر بوده و از طرفی ماده بسیار مهمی برای کاهش وزن و رژیم غذایی سالم است. به طور میانگین، هر فرد در آمریکا، حدود ۵ گرم فیبر در طول روز مصرف می­کند که این، نصف مقدار توصیه شده برای برنامه غذایی خوب است.

فیبر بخش اساسی یک ماده خوراکی است زیرا باعث ایجاد حس سیری و تنظیم وزن می­شود.

 • کمک به پس­ انداز پول

فیبر به قدری مهم است که می­توانید با مصرف آن، سالانه حدود ۱۲٫۷ میلیون دلار، در هزینه ­های پزشکی سالانه کشور برای درمان یبوست، صرفه جویی کنید. بنابراین، مصرف ۵۰ گرم فیبر در طول سال، باعث پس­ انداز پول نیز می­شود.

 • کمک به مصرف غذا­های سالم­ تر

به نظر می­رسد، مصرف فیبر باعث تغییر در میکروبیوم نیز می­شود. این ماده به شدت روی اشتها تاثیرگذار است.

میکروبیوم، نوعی باکتری خوب یا بد در بدن است که از فیبر تغذیه می­کند. در گذشته تصور می­شد فیبر، ماده اضافی مواد غذایی است و باید بیرون ریخته شود، اما اخیرا متوجه شده­ اند که  این ماده، به ساختار باکتری­ های مفید روده کمک می­کند.

READ  رژیم آش آبغوره / رژیم لاغری آش آبغوره / رژیم آش آبغوره طب سنتی / عوارض رژیم آش آبغوره / رژیم لاغری با آش / آش پاکسازی بدن

با مصرف فیبر بیشتر، تمایل به خوردن غذا­های سالم افزایش یافته و این مسئله باعث تناسب اندام و سالم­تر شدن شما می­شود. بنابراین، چه کسی می­ تواند تصور کند این­قدر راحت و تنها با مصرف ۵۰ گرم فیبر در روز، می­توان به تناسب اندام رسید؟

پیروی از سه قانون بسیار مهم و تغییر ناپذیر در رژیم غذایی

پیروی از سه قانون بسیار مهم و تغییر ناپذیر در رژیم غذایی فیبر

برای کاهش وزن راحت و سریع، باید بدانیم چه کار­هایی را نباید انجام دهیم. به این جمله استیو جابز توجه کنید:

تصمیم­ گیری درباره کار­هایی که نباید انجام دهیم، مهم­تر از مواردی است که باید انجام شود.

 1. وعده­ های غذایی­تان باید جامد باشد!

تا حد امکان، غذا­های میکس شده نخورید. این نکته بدین معناست که از مصرف شیک، اسموتی و غذاهای مخلوط و رقیق بپرهیزید.

نکته کلیدی درباره فیبر­ها این است که هر چه زیادتر غذا را بجوید، احساس سیری بیشتری خواهید داشت.

حقیقت جالب این است که تلاش برای غذا، لذت آن را کم می­کند.

 1. مصرف نوشیدنی آبکی ممنوع!

این مورد هم مشابه قانون اول است. بهتر است کالری­ های دریافتی به صورت جامد باشند.

شما ممکن است ۵ لیوان آب سیب بنوشید ولی هنوز گرسنه باشید. در عوض با خوردن ۱۰ عدد سیب (کالری دریافتی یکسان) کاملا حس کنید سیر شده اید.

توجه به مصرف غذا­های سالم، حس سیری را افزایش داده و رژیم غذایی را قابل تحمل­تر می­کند.

 1. از غذا­های طبیعی و فرآوری نشده استفاده کنید!

فیبر دریافتی روزانه باید از منابع طبیعی و سالم باشد.

استفاده از غذاهای دارای فیبر افزودنی مانند قرص ­های فیبر، نوعی تقلب در رژیم است. اثرات مفید فیبر، به طور عمده، خود را در مصرف غذا­های طبیعی نشان داده است. به همین دلیل، تمام توجه خود را به استفاده از غذا­های سالم معطوف کنید.

راهنمایی گام به گام برای پیروی از رژیم غذایی منبی بر استفاده ۵۰ گرم فیبر در روز

شما در این مرحله خواهید آموخت که چگونه می توانید ۵۰ گرم فیبر را در طول روز مصرف کنید. تمام مراحل بسیار ساده است. به یاد داشته باشید در صورت نیاز، از یک مربی حرفه ای کمک بگیرید.

 1. غذاهایی با فیبر بالا

غذاهایی با فیبر بالا برای رژیم فیبر

آووکادو، گلابی، توت فرنگی، تمشک، بلوبری، زغال اخته، نارگیل، انجیر، نخود فرنگی، بامیه، کدو، کلم، شلغم، لوبیا و حبوبات، آجیل و دانه های خوراکی جزو مواد غذایی با فیبر بالا هستند.

این مواد غذایی باید از قانون ۵ به ۱ پیروی کنند، بدین صورت که در هر ۵ گرم کربوهیدرات، ۱ گرم فیبر وجود داشته باشد.

READ  رژیم غذایی استاندارد در طب سنتی / رژیم غذایی برای انواع بیماری ها / رژیم غذایی برای بیماری های گوارشی / غذا درمانی با طب سنتی / درمان طبیعی

از بین این خوراکی­ ها، مواد غذایی را برگزینید که بیشتر مورد علاقه­ تان است، مقدار زیادی از آن را بخرید و آن­هایی را که دوست ندارید کنار بگذارید. به این نکته نیز توجه کنید که ممکن است ذائقه ­تان در طول رژیم تغییر کند، پس مواد خوراکی مختلف را امتحان کنید.

 1. مصرف فیبر دریافتی را تجزیه و تحلیل کنید

میزان مجاز مصرف فیبر، در طول روز، حدود ۲۵ تا ۳۰ گرم می­باشد. اما مطالعات باستان­ شناسی نشان می­ دهد این میزان، برای اجداد­مان، بیش از ۱۰۰ گرم بوده است.

در این قسمت، شما ابتدا باید خوراکی­ های مصرفی در طول روز را یادداشت کرده و سپس میزان فیبر دریافتی از این مواد را محاسبه کنید. از این طریق، مدت زمان رژیم نیز مشخص خواهد شد.

 1. میزان فیبر دریافتی، هر دو روز، ۵ گرم افزایش دهید

یکی از جنبه های اساسی یک رژیم موفق، مانا بودن آن است و تنها راه ماندگار کردن یک برنامه غذایی، تمرکز بر تغییرات آرام و طولانی مدت می باشد.

به جای مصرف ناگهانی ۵۰ گرم فیبر، از روز اول، تلاش کنید تا خوردن غذا­های سالم، تبدیل به یک عادت برایتان بشود. شروع آرام، سبب سازگاری بهتر بدن با این تغییرات و تغذیه سالم­تر خواهد شد.

 1. مصرف ۵۰ گرم فیبر در طول یک روز

هدف نهایی این رژیم، مصرف ۵۰ گرم فیبر، در طول یک روز است.

این مسئله باعث می­شود مطمئن شوید که

 1. در مسیر درست قرار دارید،
 2. هر روز به هدف­تان نزدیک­تر می­شوید.

اغلب مردم تلاش می­کنند تا مقدار زیادی چربی از دست بدهند. آن­ها از هدف و مقصد نهایی­شان خبر دارند، ولی راه رسیدن به آن را نمی­دانند. این رژیم، امکان تمرکز روی قدم­های بعدی را فراهم می­کند.

رژیم سبزیجات برای کاهش وزن، انتخابی ماندگار

فرمول ۵۰ گرم فیبر به شما این امکان را می دهد که وزن خود را با یک روش پایدار کاهش دهید.

در مقایسه با برنامه های غذایی دیگر، این رژیم، به نکات بسیار مهمی مانند سلامت ذهن، ثبات و تندرستی تاکید دارد.

مطمئن باشید با پیروی از سه قانون تغییرناپذیر این رژیم، به موفقیت چشم­گیری خواهید رسید. این سه قانون عبارتند از:

 1. غذا­های جامد مصرف کنید.
 2. نوشیدنی آبکی نخورید.
 3. از مصرف خوراکی­های فرآوری شده بپرهیزید.

آخرین توصیه ام این است که هدف­ های کلی را کنار گذاشته و فقط روی قدم بعدی تمرکز کنید.


بیشتر بخوانید:

رژیم انگور

رژیم آش جو

رژیم آش آبغوره

رژیم سوپ گشنیز

رژیم غذایی استاندارد در طب سنتی